Welcome to UNWE Blogs. Това е моят блог. Тук можете да намерите информация за научноизследователската и преподавателската ми дейност.
Лилия Иванова Еленкова завършва средното си образование в Гимназия с преподаване на чужди езици „Симеон Радев“, гр. Перник, с немски език. През 1999 – 2003 година следва Българска филология в СУ „Св. Климент Охридски“. През 2010 се дипломира като магистър „Управление на международни проекти“ в Университетът за национално и световно стопанство с дипломна работа на тема „Развитие на кариерното ориентиране в сферата на образователната система като част от системата за осигуряване на качеството“ с научен ръководител проф. д.н. Марин Паунов.
През 2021 г. защитава докторска дисертация във Философски факултет на СУ „Св. Климент Охридски“, катедра „Публична администрация“, с тема на дисертацията „Развитието на младежката политика в България след 1989г“. Научните интереси на д-р Еленкова са в областта на процеса по създаване, изпълнение и провеждане на оценка и мониторинг на политиките за човешкия капитал на младежта на локално, национално и европейско ниво. В този процес се включва и управлението и развитието на човешките ресурси като социален капитал.
От 2023 г. е хоноруван преподавател в катедра „Публична администрация“ на Философски факултет, СУ „Св. Климент Охридски“ с дисциплина „Младежко участие и младежки проекти“. Изследовател е в два научни европейски проекти на катедра ПА, респективно “Measuring impact in youth work- mission (im)possible!” и “No Excuse International”, в областта на младежта.
Ръководител проекти от 2017 г. в Сдружение „Национална младежка карта“, представителство на Европейска младежка карта в България. Европейска младежка карта е дейност по Частично споразумение на Съвета на Европа. Член на Комитета по управление на младежта на Съвета на Европа. От март 2023 г. е член на Бюрото на Комитета, през октомври 2023 г. е избрана на зам. председател на Бюрото.
От 2014 година е ECVET (сега VET) външен експерт към Центъра за развитие на човешките ресурси, като участва и организира семинари за развитието на европейската система за трасфер на кредити в професионалното образование. Темата, която застъпва, е вертикалната образователна пропускливост между средното и висшето образование, както и възможности за валидиране на резултати от учене, натрупани в неформална среда. От 2021 година ECVET става част от общия процес за подкрепа на системата на ПОО.
От 2013 години започва да тренира стрелба с лък, като през 2014 и 2015 става републикански шампион на 70 метра, през 2016 е вицешампион. През 2018 година печели бронзов медал на Държавните първенства на закрито / 18 метра/ и открито /70 метра/.