- “В Марксовото разбиране самостоятелният свободен човек е еквивалент на активния, продуктивен и богат със своите отношения човек”; “С помощта на рационализацията човек се старае да представи нещата така, сякаш неговата постъпка е предизвикана от разумни и морални мотиви, като точно с това се скрива, че тя е предизвикана от мотиви, противоречащи на осъзнатото мислене на човека.”; “Историята не е нищо друго освен дейността на преследващия своите цели човек.” Фром, Ерих. Отвъд веригите на илюзиите ( Моята среща с Маркс и Фройд ) София : Захарий Стоянов, 2002 . – 256 с.
ISBN 954-739-179-8
- “… истинската причина една държава да приеме определен начин на държавно управление е, че то съответства на начина на мислене на хората, който се основава на семейната структура, в която те или техните предци са израсли.”
Хофстеде, Хеерт. Култури и организации : Софтуер на ума : Междукултурното сътрудничество и значението му за оцеляването. София : “Класика и Стил” ООД, 2001 . – 373 с. ; 22 см; ISBN 954-9964-13-2
- “Непредвидимите времена винаги причиняват объркване и кризи. Хаосът обзема финансите, взаимоотношенията, семейството, ценностите, посоката. Има няколко принципа, които остават непоклатими при всички видове урагани. Доверие. Лоялност. Свобода на действие. Творческа енергия.”
- “Предвидими резултати в непредвидими времена” от Стивън Кови и Боб Уитман
- Патология на неравенството от Ричард Уилкинсън и Кейт Пикет
- „По дефиниция една абсурдна или нелогична идея не може да съществува в рамките на нашия опит.“
- “Шест мислещи шапки” от Едуард де Боно (Edward de Bono
- Защо Бог се смее от Дийпак Чопра
- Дан Ариели – Предвидимо ирационални: Кои са силите, формиращи нашите решения